Park maszynowy

Park maszynowy

Firma NOVA-TECH Spółka z o.o. posiada obiekty biurowe i hale produkcyjne o powierzchni 4500 m2. Całość ogrzewana jest nowoczesnymi i ekologicznymi pompami ciepła. Hale produkcyjne wyposażone są w dwie suwnice 8t i 12t oraz szereg podstawowych i specjalistycznych maszyn do obróbki metali. Urządzenia jakie posiada firma w maksymalnie możliwym stopniu eliminują pracę ręczną, przez co zwiększają wydajność pracy, podnoszą jej jakość i ograniczają koszty. Obok podstawowych czynności takich jak cięcie, walcowanie, spawanie i montaż, nasz park maszynowy umożliwia cięcie przecinarką wodną, walcowanie profili, gięcie blach na prasie sterowanej numerycznie oraz spawanie automatami.

Nowoczesne urządzenia, na jakich odbywa się produkcja pozwalają nam na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zamówień.

Przecinarka wodna WATER CNC

SP Water 4001.20W - rok produkcji 2007

 

Maszyny serii SP Water są przeznaczone do precyzyjnego cięcia rozmaitych materiałów strumieniem wody lub strumieniem wody ze ścierniwem. Układ jezdny maszyny jest oddzielony od stołu, co umożliwia położenie materiałów o dużej grubości do 200 mm, szerokości 2000mm i długości 4000mm. W naszej wycinarce wodnej są stosowane pompy Firmy KMT, która jest światowym liderem w konstrukcji tego typu urządzeń. Wycinarka jest wyposażona w system sterowania B+R wraz z oprogramowaniem WRYKRYS.

005

Czterorolkowa walcarka hydrauliczna AKYAPAK

AHS - rok produkcji 2007

 

Czterorolkowe walce przeznaczone są do kształtowania materiałów. Maszyna posiada zdolność gięcia zamkniętych i półzamkniętych rur oraz stożków w zakresie roboczym: długość 3100mm, grubość do 13mm dla jakości materiałów odpowiadającym S235. Walcarka jest wyposażona w podpory środkowe i boczne, co pozwala na zginanie dużych średnic bez zniekształceń typu osiadanie.

003

Prasa krawędziowa CNC APHS BAYKAL

CNC APHS BAYKAL - rok produkcji 2008

 

Prasa krawędziowa umożliwia zginanie płaskich materiałów metalowych o długości do 4100mm za pomocą siłowników hydraulicznych o regulowanym maksymalnym nacisku 300 ton. Przy max. nacisku, grubość materiału może wynieść do 8 mm blachy SS. Prasa jest wyposażona w segmentowe stemple i matryce wykonane z wysokiej jakości stali narzędziowej, szlifowane i hartowane indukcyjnie. Wielokątowa matryca i dobrane odpowiednio profilowane stemple pozwalają na otrzymanie gięć o skomplikowanym kształcie.

002

 

Nożyce hydrauliczne typ MGH BAYKAL

MGH BAYKAL - rok produkcji 2007

 

Cięcie płaskich materiałów do długości 4100 mm ( blacha), o maksymalnej grubości 10 mm blacha SS i 13 mm blacha CS. Proces cięcia realizowany jest przez dwa ostrza górne i dolne ruchem wahadłowym. Nożyce posiadają otwarte szczeliny na ramach bocznych dla ułatwienia cięcia wzdłużnych wąskich taśm. System pomiaru tylnego umożliwia pozycjonowanie materiału pod ostrzem tnącym na zaplanowaną wcześniej odległość. Dane i programy zapamiętywane są w pamięci typu flash z możliwością zapamiętania do 99 programów, składających się z 20 cykli. Każdy cykl może liczyć maksymalnie 65000 powtórzeń.

001

Zwijarka do rur i profili AKYAPAK

APK - 81 - rok produkcji 2007

 

Zestaw rolek standardowych i specjalistycznych dolnych oraz górnych, umożliwia gięcie płaskowników, prętów okrągłych i kwadratowych, rur, profili T, NPU, NPI, itp. z rożnych gatunków stali przy wymiennych rolkach. W różnych kształtach i o różnej skali krągłości, w tym tworzenie serpentyn z płaskowników i rur.

004

Tokarka uniwersalna

TKC 800/5000 C - rok produkcji 2007

Różnego rodzaju toczenie wewnętrzne i zewnętrzne powierzchni cylindrycznych o długości 5000mm i średnicy 800mm. Możliwość nacinania gwintów różnego typu (metryczne, calowe trójkątne, whitworha, modułowe, sferyczne typu: diametralnego) jak również toczenia stożków. Wyrób finalny może osiągać dokładność klasy IT6-7 oraz chropowatość Ra1.6um.

006

 

Przecinarka taśmowa PEGAS - GONDA

HORIZONTAL- rok produkcji 2007

 

Półautomatyczna, bardzo wydajna przecinarka taśmowa do cięcia stali (w tym narzędziowej i nierdzewnej), metali nieżelaznych i lekkich z możliwością cięcia pod kątem w zakresie od -60 do +60 stopni. Maksymalne wymiary ciętego detalu to 600x440.

007

Piły taśmowe PEGAS - GONDA

A-CNC - rok produkcji 2007

 

Jest bardzo wydajną automatyczną, hydraulicznie napędzaną przecinarką taśmową w pełni programowalną w zakresie długości i liczby ciętych detali, odpowiednią do cięcia stali (w tym narzędziowej i stali nierdzewnej) metali nieżelaznych i lekkich. Maszyna jest wyposażona w imadło pozwalające na cięcie pod katem 45 stopni w prawo w cyklu automatycznym oraz do 60 stopni w prawo w cyklu pół-automatycznym. Długość podajnika wynosi 520mm.

008

Frezarka uniwersalna

LM 1450 - rok produkcji 2007

 

Frezowanie pionowe i poziome detali, obróbka powierzchni obrotowych, bruzd. Dwudzielna głowica frezująca umożliwia pracę wrzeciona pod dowolnym kątem, co pozwala na obróbkę bardzo skomplikowanych przedmiotów. Wymiary robocze stołu 1450x360, przesuw stołu: wzdłużny 1000mm, poprzeczny 350mm, pionowy 400mm.

009

Szlifierka do płaszczyzn o wale poziomym

M7130 A - rok produkcji 2007

 

Szlifowanie płaskich powierzchni detali o max. wymiarach 300 mm x 1000 mm x 400 mm. Możliwość szlifowania krawędzi, przy użyciu powierzchni bocznej ściernicy.

010

Sprzęt spawalniczy firm: LINCOLN, KUKA

POWERWAVE 405M INVERTEC V270 IR 363

 

Umożliwiają spawanie metodami: TIG HF&Lift, Tig Plus, elektrodami otulonymi oraz metodą MIG/MAG. Stosujemy automaty spawalnicze w pracach gdzie wymagana jest bezbłędna i wysoka jakość spoiny.

011